Zlot Hufca Pałuki „Ognik 2017”

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku brać harcerska Hufca Pałuki po raz szósty spotkała się na Zlocie Hufca Pałuki „Ognik 2017”  na terenie Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Smerzynie.

Tegoroczny zlot przeprowadzony został tematycznie zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez organizatorów ze środowiska szubińskiego podzielony na tematykę harcerską – dzień pierwszy i programem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej „Niezwykli ludzie Pomorza i Kujaw” – dzień drugi. Wobec powyższego podczas trwania zlotu nie zabrakło gier i zabaw dla wszystkich pionów metodycznych od zucha, aż do wędrownika, gdzie największymi atrakcjami były gry nocne „Robinsonada i Świetliki” oraz integracja przy ogniskach, natomiast w dniu drugim Nasz ośrodek przekształcił się w olbrzymi jarmark, gdzie każde środowisko Szubin, Łabiszyn, Barcin, Piechcin, Żnin razem z Laskami Wielkimi prezentowało swój dorobek kulturalny i historyczny z elementami rywalizacji, po którym wszystkie gromady i drużyny  rozśpiewały się na festiwalu regionalnej piosenki. Pomimo napiętego harmonogramu odbyły się bardzo ważne wydarzenia w życiu zuchów jak i harcerzy, gdyż wybrani po zakończeniu prób przystąpili do obietnicy zuchowej i przyrzeczenia harcerskiego na terenie ośrodka i w jego pobliżu.

Oczywiście jak co roku również odbyła się Msza Święta, w której uczestniczyła cała Nasza brać harcerska.

GALERIA

Tekst: pwd. Dawid Jakubiak

Foto: Drużynowi